Erkeklerde Cinselliğin Yaşı

tarafından
10
Erkeklerde Cinselliğin Yaşı

Cinsellik sadece bir zevk duyma meselesi değil kadın ve erkeğin uyum içinde sağlıklı yaşamaları için temel ihtiyaçlarından yalnızca biridir. Ayrıca cinsellik ikili çiftlerin arasındaki bağı güçlendirir ve sağlamlaştırır. Fakat hala cinsel sıkıntı yaşayan insanlar mevcuttur. Hatta öyle bir derecedeki cinsellik problemleri yüzünden evliliği biten insanlar mevcuttur. Uzman Ürolog Arman Çiftçi, erkeklerde cinsel problemlerin başlamasını ve cinselliğin bitmesini ifade ediyor.

Seksten Uzaklaşmanın Nedeni

Hayatın merkez noktasında kendine yer edinmiş olan cinsellik belirli bir zaman dilimi geçtikten sonra adeta rutin bir hal almaya başlıyor. Fakat bu eylemler kadına ve erkeğe göre farklılık göstermektedir. Kadınlar ve erkeklerdeki hormonların düşüşe geçmesi ile beraber birden çok rahatsızlığının birden gelmesiyle seks artık uzak durmak istedikleri bir hal almış olabiliyor.

Erkeklerde Cinselliğin Bitmesi

Erkek bireylerin yaşları ilerledikçe ve yaşlılığa doğru yol kat ettikçe sertleşme problemleri oluşmaya başlar. Bu sebeple meni miktarında azalma görülür. Fakat tüm bu yaşanan sorunlara rağmen cinselliğin tam anlamıyla bitip ortadan kalkacağı anlamı çıkarılmaz. Birçok kişi sorunun yaş ilerlemesinde olduğunu düşünse de esasen temel problem çevredekilerin yanlış düşünceleri ve sözleridir. Zira çevremizde yaşam süren birçok kişi yaş ilerledikçe cinsel performansın düşeceğine inanıyor. Oysaki yaşı oldukça ilerlemiş olan birinin bile bir ihtimal cinsel bir yaşantısı olabilir.

İleriki Yaşta Olan Erkekler

40 ile 50 yaşları arasında olan bir erkek birey cinsellikle olan alakasını kesmez fakat öneri olarak daha fazla yardıma ihtiyacı vardır. Penis bölgesine kan akımının yavaş bir şekilde akmaya başladığını düşündüğü için cinsel problemler yaşayacağına inanır. Fakat her şeyden öte gerçek cinsellik tam anlamıyla akılda bitmektedir. Eğer birde anlayışlı bir partneri var ise partnerine sıkıntılı durumdan bahsederek birbirleri arasında uyum sağlarlar ve daha verimli cinselliğin yanı sıra birde daha sağlıklı bir cinsel yaşam elde edebilirler. 50 ile 70 arası yaşlara gelindiğinde ise cinsellik arzusunda bir artış olduğu gözlemlenir. Cinsel arzuları o kadar artmıştır ki partnerinin olmasına rağmen dışarda çapkınlık avına bile çıkabilir. Artık sertleşme problemi neredeyse hiç yoktur. Bu yaşta oluşan verimliliği cinsellik ile bağdaştırabilirse oldukça büyük bir zevk ve haz duyacaktır.